Lokalita

Obec Statenice se nachází v okrese Praha-západ, v malebném údolí Únětického potoka.

První písemná zmínka pochází z roku 1227.
Obec nabízí výbornou dopravní dostupnost, jak autem, tak i MHD. Praha 6 je vzdálena 17 km, autem dojedete za cca 15 minut, a autobusem za cca 25 minut. Autobusové spoje Vás dovezou na zastávku metra A - Bořislavka (linka 316a 356), nebo na zastávku Suchdolské Náměstí (linka 409). Díky poloze projektu máte blízko na mezinárodní letiště Václava Havla, které je vzdálené 6 km, velice rychle se dostanete na letiště autem, a autobusem číslo 356. Velkou výhodou je že projekt stojí mimo osu dráhy, tak že letadla téměř neuslyšíte.

Obec disponuje dobrou občanskou vybaveností, je tady: zubní lékař, ORP Centrum (www.orp.cz), praktického lékaře pro dospělé najdete v sousední obci Horoměřice (www.ghoambulance.cz), veterinární ordinaci pro vaše mazlíčky (www.veterina-mvdrevacernochova.wgz.cz). Pro vaše ratolesti je v obci anglická školka KinderGarten, základní školy najdete v sousedních obcích Horoměřice a Tuchoměřice.

A nejen to, k dispozici je knihovna, dětské hřiště, jezdecká stáj, TJ Sokol, autoservis, ruční auto myčka, restaurace, kavárny, hospůdky, antikvariát a obchod s potravinami. Kdyby toto nestačilo, tak během cca 10-15 minut jízdy vozem nebo autobusem se dostanete do OC Šestka, OC Bořislavka, nebo na Prahu 6.
I milovnici přírody a sportu si přijdou na své. Mezi vyhledávaná místa patří přilehlé rybníky nebo vyhlášená Alšová vyhlídka, nebo se můžete projít nádherným údolím Únětického potoka, nebo Tichým údolím. V Statenicích – Černý Vůl se můžete odreagovat využitím sauny nebo si dopřát masáž (www.samajana.cz).

Mám zájem o více informací